logo

EuroTrip #8 – OMDZ we have really big problem! BIG PROBLEM! – 5 minut čtení

V sérii článku o našem road tripu po Evropě by měla nyní následovat část z Itálie. Já se ale vrátím na začátek našeho tripu. Konkrétně do Nizozemska, kde jsme museli řešit jeden docela velký problém.

Je náš druhý den EuroTripu. Jsme v kempu kousek od Rotterdamu. Kemp jsme zvolili z nutnosti se v klidu vyspat, aniž by nás probouzeli policisté. Všechno šlape jak má. Vařič – funguje! Stan – funguje! Nádobí z Číny – překvapivě funguje! Samonafukovací karimatky – fungují! Spacáky – fungují jedna báseň! VŠE se prostě vyvýjí tak jak má. Dokud se ráno neprobudím a neudělám jednu blbost…

Jako první vylézám ze stanu do krásného dne. Koukám na oblohu, na které se libově pohybují mraky. Napadá mě, že by to byl parádní timelapse záběr. GoPro mám v autě. Hodil jsem ho tam v rychlosti večer, když začalo pršet, takže je ještě na stativu. Beru si klíčky ze stanu, mezitím vylézá Filip, já odemykám auto, otevírám dveře u spolujezdce, pokládám klíčky na sedadlo, beru GoPro, zavírám dveře a … v ten moment se ozve opravdu nepříjemný zvuk, který mě bude ve snech strašit dalších 7 dní. Zvuk uzamčení auta. . .

Nevěřícně koukám přes okno na klíče položené na sedadle. Do háje! Do háje! Do háje! Ada se ze stanu ptá, co jsme provedli. Do háje! Do háje! Naivně beru za kliku a nepřekvapivě nic. Ada vylézá, protože mu nikdo neodpověděl co se stalo. Seznamuji ho s aktuální situací. „NIKDY NEPOKLÁDEJ KLÍČKY NA SEDADLO“ říká mi Ada. Což je super rada, hlavně teď když všichni tři stojíme v pyžamech u zamčenýho auta. No nic. Zkusíme něco vymyslet. Co udělá moderní mládež když má problém? Zeptá se googlu jak ten problém vyřešit. Máme tři telefony, z toho dva s internetem a každý telefon jen asi 40% baterky. SUPER! Bohužel se nám nedaří najít žádný návod jak otevřít auto bez klíčů. Což je na jednu stranu dobře, protože pak by bylo velmi lehké stát se zlodějem. Na druhou stranu je to pro nás pěkně na nic!

Ok tak to zkusíme po vlastní ose. Zadní okýnka nejsou elektrická, tak to by mohlo povolit. Co máme k dispozici? Příbor (ještě neumytý od poslední večeře), GoPro na stativu, stanové kolíky a konzervu s vepřovým masem. Jako první zkoušíme stanový kolík. Hlíník ale není úplně ideální na takové rescue akce. Další je příbor, ale ani s ním se nám nedaří okýnko stáhnout. Takhle to zkoušíme asi půl hodiny a připomínám, že jsme v kempu, kde je několik dalších lidí co na nás koukají a u toho zakusují rohlík s paštikou. Dokonce i poláci, kterým jsme se včera večer smáli, že neumí postavit stan a pak si uvnitř grilovali na regulérním grilu s rozžhaveným uhlím. A těm se nic nestalo! Volám ještě strejdovi, který dělá v Horáckém autodružstvu. Bohužel ani ten mi neporadil.

Druhé klíče jsou na bytě v Třebíči, což je jen asi 1000km daleko. Mohl by nám je někdo dovézt? BLBOST! Nechat si je poslat poštou? Kdoví kdy by to přišlo a navíc pasy, peníze atd máme v autě, takže BLBOST! Kamarád má letadlo, tak by nám je mohl shodit a třeba by se z těch 2km i trefil na nějakou část Rotterdamu. Nebo by trefil Amsterdam no… Ok už začínáme vymýšlet opravdu blbosti. Zbývá poslední možnost. Možnost, kterou se každý z nás bál celou dobu vyslovit. Rozbít okýnko. Shodujeme se, že je to opravdu naše jediná šance jak se dostat do auta. Navíc z krásných mraků na obloze se začínají stávat mraky, ze kterých bude brzo hodně pršet. Čím tento vandalistický čin provedeme? No máme venku ještě naše kolobežky. Ta Filipova se zdá naprosto ideální pro tento druh “práce”. Filip se toho ujímá a když už mám venku to GoPro, tak by byla škoda si to nenatočit. Jak to dopadlo můžete vidět na videu níže. A opět nás při tom sledoval celý kemp.

“Úspěšně” jsme odemkli auto a co teď? Bez okýnka přece nemůžeme pokračovat dál. Opět přes Google hledáme nejbližší servis Škodovky. Jeden je asi 8km od nás. Rychle vše balíme a jedeme tam. Týpek nám říká, že to okýnko budou mít k dispozici tak za 1-2 dny. To je pro nás nemilá zpráva, protože my nemáme 1-2 dny. Máme tak 1-2 hodiny, ale dny určitě ne! Poradil nám, že o ulici vedle je firma, která přímo vyrábí skla a dokáží vyrobit i okýnko z plastu. Tak to třeba bude rychlejší. Ok, jedeme tam. Od paní na recepci se dozvídám, že by to trvalo minimálně dva dny a stálo by to 260euro! 260 EURO?! Taková BLBOST! Děkuji ji za informace a zase se vracíme zpět do servisu. Tam už má borec přichystaný protokol jako by snad věděl, že se vrátíme. Prý máme přijet zítra kolem 13:00 a oprava zabere cca 3 hodiny. Ok, co naděláme. Přelepil nám to bílým igeliťákem, který je jak pěst na oko na té černé oktávce, ale aspoň nám nebude pršet do auta.

Kousek od servisu je IKEA, tak tam jedeme na jídlo. Auto parkujeme tak těsně ke stěně, že by jste tam stěží dali krabičku od sirek. Ten igeliťák po cestě málem odlítl, tak vymýšlíme jak to do zítra přežijeme. Od auta se nemůžeme moc vzdalovat. Zkusíme projít IKEU a třeba tam něco najdeme. Po chvilce pátrání to máme! Černá podložka pod klávesnici za 4,5 euro! BEREM! Ještě lepící pásku a jdeme opravovat. V autě máme skalpel (neptejte se proč). Vyřezávám obrys okýnka, instalujeme, lepíme zevnitř a OLALÁ! Taková luxusní práce, že zvenku při letmém pohledu nejde vůbec poznat, že to je jen nějaka blbá podložka pod klávesnici a ne sklo! Fakt miluju IKEU! Možná by se s tím dal dokončit celý EuroTrip. Ale přece jenom máme v autě věci v hodnotě za víc jak 100k, takže sklo se ještě bude hodit…

IMG_6520

Ano, vtipně to ladí s reklamou na výměnu autoskel!

Jelikož máme teď spoustu času, který musíme trávit v okolí Rotterdamu, tak zkoušíme celou situaci uzamčení klíčku zopakovat. Protože za normálních okolností systém uzamčení funguje tak, že když dálkovým odemčete auto a do 30s neotevřete žádné dvěře, tak se auto samo zase zamkne. Ada, ale podotýká, že zrovna senzor ve dveřích u spolujezdce je tak trochu rozbitý, takže ikdyž jsem dveře otevřel, tak to auto nevědělo. Pak došlo fakt k haluzi, protože daných 30s uběhlo přesně v okamžik, kdy jsem zavíral dveře a dveře dopadly do zámku. Zavřít je o milisekundu později, tak je vše v pohodě. Ale takové situace se už bohužel v životě stávají…

Okýnko nám druhý den vyměnili a my mohli pokračovat v naší cestě. S velkou časovou ztrátou musíme přehodnotit naše plány…

Pokračovat na EuroTrip #9 OMDZ we are in Cinque Terre!

0 Zatím nikdo neprojevil zájem o další článek. Klikni na srdíčko a napíšu další jen kvůli tobě!0
  • Share

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *