logo

EuroTrip #1 – Plány – 2 minuty čtení

Už dobrých 8 let chci vyrazit na cestu po Evropě. Vždycky do toho něco vzlezlo, chybělo pojízdné auto nebo spolucestovatelé. ALE teď to vypadá, že je vše ready! Vyhrazená dovolená na to je, pojízdné auto taky, počet účastníků: 3 (čtvrtý 50/50) A jaký je plán? Trasa vypadá následovně: Třebíč – Amsterdam – Paříž – Bordeaux – Barcelona – Marseille – Monaco – Pisa – TUZLA (kamarád se žení) – Budapešť – Bláhovka v Brně – Třebíč!

Celá cesta ma délku 5 875km, ale jelikož pojedeme podle navigace Sygic, tak to bude 7 000km jak nic a ještě budeme rádi, že jsme neskončili v Rusku. Je to celkem štreka že? Za jak dlouho myslíte, že to chceme projet? Dva měsíce? Ne-ne. Měsíc? Ne-ne. Na celou trasu máme 14 dní! Bude to náročný? Tak určitě! Ale bude to zažítek na celý život.

Celé toto dobrodružství vypukne za necelý měsíc. A už teď se mi o tom zdají sny. Realistické — jak budu do háje nabíjet všechnu elektroniku (MacBook, iPhone, GoPro, baterie do drona, displej k dronu a to je jen má elektronika…). Pohodové – jak se válíme u moře na pláži nebo jak procházíme vinice ve staré vesničce MoŽé Blů Blá Blé na jihu Francie. Méně realistické – jak si za jízdy každý vychutnáváme pivo a je jedno, že u toho zrovna člověk řídí a nahání nás celé policejní komando.

Závěrem

Rádi vám pošleme pohledy (když za ně zaplatíte), rádi přespíme u vašich známých (když za to nebudeme muset platit) a rádi uvítáme tipy kam se po cestě podívat (za to taky platit nebudeme). O všem se budu snažit pravidelně reportovat, ale vše závisí na síle signálu free WiFi!

Pokračovat na EuroTrip #2 – Den E

0 Zatím nikdo neprojevil zájem o další článek. Klikni na srdíčko a napíšu další jen kvůli tobě!0
  • Share

4 Responses

  1. Hoj…mám známý ve Voticích. Můžete se tam cestou stavit a přespat.
    Vstříc novým dobrodružstvím.

  2. Ahoj, po cestě do Pisy pokud bude čas stojí za to vidět v Ligurii Janov (centrum, přístav, aquarium, pirátská lod) a pak Cinque Terre – tam to autem nepůjde, lepší vlakem nebo lodí z La Spezia), jedno z nejhezčích míst v Itálii! Na samotnou Pisu uplne stačí jeden den, radši si nechte víc času na Florencii, která je vážně nádherná!

    Šťastnou cestu a kdyby něco, klidně se ptej, jsem teď uz 2 měsíce v okolí Pisy, tak to tu docela znám 🙂

    • Díky moc za tipy 🙂 Do itálie se dostaneme nevím kdy 😀 Nicméně, nevíš jak je to v Itálii s kempováním mimo kemp? Po Nizozemsku už na policii nemám moc náladu 😀

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *