logo

Argentina – prolog II – 3 minuty čtení

Čím víc o té nabídce přemýšlím, tím víc chci do Argentiny letět. Na D1 zatím pomalu popojíždíme v koloně a tak můžu odpovědět, že bych s nima rád letěl, ale ještě bych rád věděl jednu věc. Na jak dlouho tam plánují letět. Protože, když už tam poletím takovou dálku, tak bych tam nechtěl letět jen na týden. Chtěl bych si to protáhnout alespoň na tři týdny a část Argentiny procestovat autem. Přichází odpověď, která to celé vyřešila za mě. Kluci tam chtějí maximálně na týden. Z důvodu dovolené tam nemůžou být déle. (nakonec to přehodnotili a zůstali tam dva týdny 🙂 )

Tím pádem tento trip můžu hodit za hlavu a věnovat se opět svým nenáviděným obkladům. A času je na to opravdu dost, jelikož pomalé popojíždění se mění v absolutní stání, a my se rázem ocitáme na největším parkovišti v Evropě. Ano na naší slavné D1. První půl hodina bez pohybu je ještě v pohodě. Vtipkujeme, přemýšlíme nad tím kam si zajdeme v Edinburku do hospody, jak si zase v obchodech nakupíme chedar atd.. Po další hodině a půl, aniž bychom se hnuli o 1cm, nám už tolik do smíchu není. Prakticky všichni jsou už z auta venku, a vypadá to jako nějaký chillovací auto piknik. 

Začíná nám celkem slušně téct do bot. Je něco po 15 hodině a my máme před sebou ještě přes hodinu cesty do Prahy, kde musíme zaparkovat auto na sídlišti a autobusem se přesunout na letiště. Vymýšlíme co můžeme dělat. Jsme ale v tom nejhorším místě. Daleko od příštího sjezdu, daleko od sjezdu předchozího. Proč předchozího? V zoufalosti nás už i napadá, že začneme prosit řidiče za náma, aby začali couvat k tomu předchozímu sjezdu a my to mohli objet. Stupidní nápad, souhlasím, a jsem rád, že jsme to neudělali. Pár lidí tento nápad uskutečnilo o pár měsíců později a momentálně jim za to hrozí kriminál….

Napadá nás i další stupidní nápad. Vidíme, že ve vedlejším pruhu, který je vyhrazený pro stavební vozidla, projelo už několik aut, nejspíš z firmy, která provádí rekonstrukci. Tudy bychom se mohli dostat k dalšímu sjezdu. Má to ale háček. Mezi náma a tímto volným pruhem jsou svodila z betonových panelů. Stačilo by jeden panel posunout a do pruhu vjet. Ano stupidní nápad, opět souhlasím, ale fakt nás tlačil čas. Bohužel tím panelem pohnete jen s pomocí jeřábu. A ten jsme zrovna k dispozici neměli…

A se stupidními nápady jsme neskončili. Ještě nás napadá třetí “výborný” nápad. A to ten, že odstavíme auto, dojdeme na další sjezd pěšky, někdo tam pro nás přijede a odveze nás na letiště a pak auto “přeparkuje”. To by i mohlo vyjít, ale aby se to vše stihlo, tak bychom museli tento nápad začít realizovat tak hodinu před tím, než nás napadl. Přichází chvíle, kdy začínám přemýšlet, že kdybych se vykašlal na návštěvu obchodu s obkladama, tak by se to nestalo. Že kdybych natankoval den před tím, a ne až po cestě, že bychom to stihli projet ještě dřív než se kolona vytvořila. Kdyby, kdyby… Začínáme se regulérně smiřovat s tím, že to na letiště prostě nestihneme. Obzvlášť, když oficiální web ŘSD nekompromisně hlásí, že zácpa bude ještě další 2 hodiny…

Pokud se ti článek líbil, tak dej srdíčko… zachráníš tím křečka!

Pokračování příště….

7 lidí by si přálo další článek. Klikni na srdíčko jestli si to přeješ i ty!5
  • Share

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *