logo

Jak jsem letel do Spanelska za 2,5 euro! – 6 minut cteni

Sleduju docela dost stránek zaměřených na akční letenky, zájezdy, ubytování atd. Sem tam se objeví paradní akce nebo chybové tarify a dá se letět doslova za pár korun. Pak je to jen otázka několika minut a letenky jsou pryč. Jedna taková akce byla nedávno…

Je neděle odpoledne, jen tak poslouchám hudbu, koukam na GoPro videa, popíjím kávu a v troubě peču lahodná medová žebra. Prostě pohodový chill. Za hodinu a půl mám vyrazit s přáteli do hospody. Projíždím facebook a vyskakuje na mě cestovatelský tip: „S platební kartou Maestro letecky do Brém za 2,5 euro!“ Rozklikávám článek a vážně je to tak! Na španělském serveru se dají zabookovat letenky z Prahy do Brém a zpět za 2,5 euro. Jediná podmínka je vlastnit platební kartu Maestro. Já přece vlastním takovou kartu! Teď je to hra o čas!

Peněženku (tehdy ještě ne Black Chilli peněženku) jsem si nechal v autě před barákem. Sprintuji dolů, div se nezabiju na schodech. Po cestě zpět přemýšlím, v jaké části Španělska Brémy asi jsou. Doufám, že někde blízko u moře. Usedám k PC, lehce opocený, ale to je vedlejší. Žebra by bylo potřeba podlít, ale není čas! Letenky – klik, datum – klik, počet cestujících – hmm, přece nepoletím sám. Ada by určitě letěl. Za takový prachy! A ještě někdo? Asi by se našlo pár lidí. Že bych koupil alespoň 10 letenek? Ale ne, než bych sehnal jejich naskenované pasy, tak by bylo po akci. Aduv pas mám, tak poletíme jen my dva. Počet cestujících: 2 – klik. Údaje o cestujících – láduju to tam jak Jessica Fletcherova na svém psacím stroji za mlada.

OKÉNKO ZPÁTKY DO MINULOSTI!

Jessica Fletcherova – hlavní aktérka v americkém detektivním seriálu To je vražda, napsala… který se vysílal v letech 1984 az 1996. Celkem bylo odvysílano 264 epizod.

Celé rezervování mi trochu komplikuje španělština, ale pomocí Google překladače to jde docela rychle. Platba – klik. Pořád tam svítí cenovka 5 euro celkem. Honem, honem, než to bude pryč. Jméno, číslo karty, datum expirace, CVC kód. BUM a je to hotove! Dobře já! V hospodě kamarádům musím říct, že letím do Španělska a zpět za míň jak kilo! To mi ani neuvěří. Teď už můžu konečně podlít ty žebra.

Blbče, blbče, blbče!

Víte kde jsou Brémy? Nechám vás chvíli přemýšlet. Aaa chvilka je pryč. Společně s asociací, že akce probíhala na španělském serveru jsem si myslel, že Brémy se nachází ve Španělsku. No pravda je taková, že jsem idiot a Brémy se nenachází ve Španělsku, ale na severu Německa! Tak to je ovšem zklamání!  Co už… Holinky – hodinky, Španělsko – Německo… Za ty prachy to je vlastně jedno. Koukám se, co se tam dá vidět/ dělat. Nooo, nic moc. A spíš nic než moc. Tak plánuji trip vlakem do Amsterdamu. Cenově dražší, ale však jsem ušetřil za letenky, tak proč ne. Amsterdam vypadá celkem dobře. Nakonec to přecejen nebude tak špatné. Jdu zkontrolovat žebra. To bude lahůdka. Ještě pět minut.

Přichází mi zpráva na mobil o stržené částce z účtu. Nějak vysoká částka. Za co to asi bude? Najíždím do mobilního bankovnictví a koukám, že je to částka za letenky. Ale to je přece blbost! Celou dobu tam svitílo 5 euro. Co jsem přehlídl. Vybral jsem termín, který byl pro tuto akci daný, zaplatil jsem kartou Maes.….koukám na svoji krásnou zelenou platební kartu MasterCard a polívá mě pot po zádech. Ty idiote! 

Hlavně žádné zmatky. Jdu vypnout troubu a tohle se musí dát nějak zrušit přece. Ok, nějaký kontakt na španělský server. Mail by trval moc dlouho. Musím tam zavolat. Doufám, že mají internacionální support. On to stejně bude nějaký Ind sedici v Bombaji. Ale jeho lámaná angličtina pořád lepší, než má žádná španělština.

Milion čísel pro různé země, ale Česko tam samozřejmě není. Zato Ukrajina tam svití hned 2x! Nic proti Ukrajine samozřejmě, možná je to kompenzace za ukradený Krym, kdo ví. Aaa worldwide! Vytáčím číslo na skypu a volám. Jaké to překvapení, když mě z reproduktoru vítá Ind slovy: „Hello, how can I help you?“. Mám nutkání se zeptat jaké je zrovna v Indii počasí. Teď ale není čas na vtípky! Soustřeď se! Sypu si popel na hlavu a popisuji mu celou situaci. Po vyčerpávajícím vysvětlení mi Ind velmi špatnou angličtinou ala Rajesh Koothrappali odpovídá, že on tam není přes letenky. Super! Po chvilce mlčení mi ale říká, že můj problém přepošle kolegovi a vyjádření dostanu v nejbližší době na mail. A nebo to taky mohlo znamenat dva kopečky vanilkové zmrzliny do kornoutu plus extra čokoládový topping na to. Jsem optimista a tak dávám přednost té první variantě překladu. Loučím se a vypínám Skype. Jdu ochutnat žebra a pak na pivo. Tak snad do večera příjde odpověď.

 “V nejbližší době”

Odpoveď prišla za dva dny! Asi to vyjádření posílali z Indie do Španělska holubem a nepočítalo se s holubím JetLagem, protože jinak mám trochu jinou představu o frázi “v nejbližší době”! Mail je samozřejmě ve španělštině. Tak zase do překladače. Spousta kecu a na závěr mi oznamují, že letenky zrušit nelze. Ou maaan! Tím by se celý trip celkem prodražil. Rozumnost vítězí nad čecháčstvím a nechám letenky propadnout.

Ale jakoby španělský server o mé hloupé chybě věděl a ještě si chtěl rýpnout. Každý druhý den dostávám mail s oznamením, že se můj den odletu blíží. Grrr. A pokaždé je ve španělštině! Takže ho s nadějí, že mi třeba píšou o zrušení letu, dávám do překladače, ale vždy se dozvím to stejné. „VÁŠ DEN ODLETU SE BLÍŽÍ!“ Ne asi! Po třetím takovém mailu už mě to docela štve a provadím check-in. Ne, stále platí, že nechci letět, ale ať aspoň, ZA TY PRACHY, zazní mé jméno na letišti, až mě budou vyvolávat, že se mám dostavit k braně odletu. Když už nic, tak aspoň tohle a snad pěkný článek na blog…

Poučení na závěr

Brémy nejsou ve Španělsku a Maestro není MasterCard!

0 Zatím nikdo neprojevil zájem o další článek. Klikni na srdíčko a napíšu další jen kvůli tobě!2

  • Share

8 Responses

  1. Jak někdo dospělej neví, co má za kartu????? A ty jeho zeměpisný „znalosti“… Bože, bože, co to máme za spoluobčany 🙁 🙁 🙁

    • Omlouvam se, ze nejsem dokonaly spoluobcan. Chybuji, tak jako kazdy 😉 A nebyla by to tak trochu nuda, kdyby nikdo nechyboval a kazdy by byl perfektni? Pak bych nemohl napsat tento clanek, ktery podle reakci pobavil a zlepsil naladu spouste lidem 🙂

  2. Nevim kde jsi ty letenky nasel, ale na happyfly.cz to bylo prvni pak to Eiselt zkopiroval. A v nadpisu prispevku bylo jasne napsano Nemecko, vlajka, Bremy. A karta jasne zvyraznena Maestro, nebylo nikde Mastercard..takze by si mel vinu hazet spis na svoji hlavu.

    • Z happyfly.cz to urcite nebylo…tuhle stranku ani neznam, sorry 🙂 A vina rozhodne je na moji hlave. Nikde nepisu, ze by nebyla. Jen z prispevku, ze ktereho jsem to bral ja, to takto pekne zvyraznene nebylo. Ale porad ma chyba, na to se nevymlouvam 😉

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *