logo

EuroTrip #4 – OMDZ we are in Paris! – 5 minut čtení

Je čtvrtek ráno a vyjímečně nás neprobouzí pohled na policisty ale pohled na slimáky, kteří jsou úplně všude. Na stanu, v rendlících od večerního vaření, na autě… Upřímně, radši bych ty policajty. Držíme se předsevzetí, že vyrazíme v 10:00. Dokonce vyrážíme o něco dřív. Do Francie je to jen 30km. Čím víc se blížíme k Paříži, tím více řveme MINI! Ubytování řešíme přes službu Airbnb. Kdy normální lidé poskytují ubytování ve svém domě, bytě, nebo na svém pozemku. Můžete si krátkodobě pronajmout celý byt, nebo jen jeden pokoj. Adovi se povedlo najít parádní nabídku nějakého týpka, který pronajímá svůj střešní apartmánek s výhledem na Eiffelovku! Jelikož jsme sprchu neviděli už dva dny, tak to ihned bookuju.

K apartmánu přijíždíme kolem 17:00. Dokonce se nám daří zaparkovat kousek od bytu tak, abychom nemuseli platit předražené parkovné, které se pohybuje 3 eura za 1 hodinu! Potkávám se s týpkem, který je hodně v pohodě. Ukazuje mi jak se přes čip vůbec dostat do baráku. Trojité zabezpečení skoro jak v Pentagonu. U své nabídky na Airbnb má poznámku, že pronajímá jen na jednu noc. Přišlo mi to zvláštní,a tak se ho ptám, proč jen na jednu noc. Odpovídá, že je to jeho byt, kde normálně žije, ale pro přivýdělek je domluvený se svým kamarádem, že u něj může jednu noc vždycky přespat, když se objeví nějaký zájemce.

Bere si své věci, předává mi klíče, loučíme se a tento apartmán je oficálně náš na jednu noc. Jdu pro kluky a můžeme se ubytovat. Máme tolik krámu, že musíme jít 4x! Jednoduše zařízený apartmán se během 15 minut mění na místo přípomínájící bojiště. Všude je všechno, a kde nic jěště není, tam za pět minut něco bude. Bereme útokem WIFI a hlavně zásuvky! Po připojení všech našich elektronických zařízení do zásuvek to všude bliká jak na Dukovanech. Už od výjezdu z Belgie celou dobu prší a tak se vydáváme jen do Lidlu pro pečivo a zase zpět. I ten kousek stačil, abychom totálně zmokli. Jakože pláštěnku jsem si fakt nebral. Naopak, už 4 dny nosím plavky a pevně věřím, že slunečné počásí příjde!

DCIM100GOPROGOPR4907.

Probouzíme se, koukáme z okna a OLA LÁ! Konečně sluníčko! Snídáme francouzský sýr, francouzskou bagetu a český lovečák! Pro úplnou atmosféru pouštím francouzské songy z youtube. Paráda! Po snídani rychle balíme věci, nakládáme do auta, vytahujeme koloběžky a jedeme prozkoumat Paříž! Abychom si cestu k Eiffeovce časově zkrátili, tak využijme metro. Trochu bojujeme s automatem na lístky. A je to na nás očividině znát, protože k nám přichází cizí paní a chce nám pomoct. Marně se jí snžíme vysvětlit, že ještě nevím jaké lístky si koupíme. Po chvíli to s námi vzdává. Hned na to přichází další ženská. Podle úboru je to nejspíše zaměstnankyně metra. Furt do nás něco valí francouzsky a vypadá u toho docela naštvaně. Pořád ji anglicky říkám, že ji nerozumím. Na což nás táhne na informace. Tam mi operátorka tlumočí, že mám schovat kameru do batohu. Že jsou z toho lidé nervozní, když něco takového vidí u automatů, kde zadávájí sve PINy. To mi vůbec nedošlo a poslušně GoPro schovávám.

DCIM100GOPROGOPR5136.

První pohled na Eiffelovu věž je dechberoucí. Čím blíže jsme, tím se celkový pocit umocňuje. No nic, konec rozjímání. Rychle udělat povinné fotky a frčíme si to na Vítězný oblouk. Možná jsem to už říkal, ale vzít si s sebou koloběžky byl geniální nápad. Jsme všude 2-3x rychleji než pěšky. U Vítězného oblouku si to do středu této památky valíme přes 6 proudový kruháč. Ale vše v pohodě, Frantíci jsou zvyklí a nejsme jedinní. Bylo by toho tady na vidění ještě spousta, ale v Nizozemsku jsme se časově úplně zapikali a tak jedeme k autu a pryč z Paříže. Z časového presu vynecháváme i Bordeaux, na které jsem se tak těšil. Ale nedá se nic dělat. Snad příště.

DCIM100GOPROG0025159.

Ještě před Barcelonou chceme zastavit v Andoře, která má být super levná, jelikož se tam neplatí spotřební daň. Takže alkohol a pohonné hmoty jsou tam úplně za pusu. Uvidíme jak na tom bude elektronika a oblečení. Jedeme mimo placené (drahé) dálnice a tak cesta zabere 14 hodin! Jedeme přes noc a sobotní dopoledne…

Průběžné výsledky MINI soutěže: Roman 148, Filip 87, Ada 81

Pokračovat na EuroTrip #5 OMDZ we are in Andorra!


 

UPDATE: Jsme v Andoře!!! Nádherná země! Nafta: 24Kč!!!

UPDATE2: Chci žít v Andoře! Jägermeister 1l: 350Kč, Ballantines 1l: 400Kč, JackDaniels Honey 1l: 485Kč, FourRoses 1l: 280Kč, Baileys 1l: 295Kč, Hendrick’s Gin 1l: 970Kč, Zacapa 25yo 0,7l: 1590Kč, Malibu 0,7l: 200Kč, Absolut Vodka 1l: 241Kč…Plačte s námi. Jsou tu vývozní limity :/

0 Zatím nikdo neprojevil zájem o další článek. Klikni na srdíčko a napíšu další jen kvůli tobě!0
  • Share

2 Responses

  1. Pánové masakr! Koukněte se v ANDOŘE NA CENY NA L\YŽOVÁNÍ A JEDEME.
    mejte se škoda toho Bordeuax. Zdraví Honza jinak moje stránky dělal docela dobrej borec čau chalani

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *