logo

Cestuj chytře a levně! – 4 minuty čtení

Často se mě ptáte, jak si zajistit nejlevnější hotel, letenky, dopravu. . . Letenky a dopravu nechme dnes stranou a zaměřme se na ubytování v hotelu. Bohužel doba, kdy se dalo bydlet zadarmo (OMDZ ubytování ZADARMO!!!) je pryč a tak už i já musím za hotel platit. Ale pořád se snažím platit co nejméně a přitom zůstat na stejné úrovni kvality hotelu.

Pro vyhledání ubytování používám prakticky jen jednu webovou službu a to TRIVAGO, který miluju už jen kvůli těm peckovým reklamám. Ale hlavně je skvělé v tom, že porovnává nabídky více než 900 tisíc hotelů na více než 250 rezervačních stránkách a vyhodí vám vždycky tu nejlepší možnou cenu daného hotelu. Nejčastěji Vám stejně vyskočí, že nejnižší cenu nabízí BOOKING, ale občas je lepší cena i z jiného serveru. Teď můžete jednoduše hotel zabookovat a je to. A nebo můžete jít ještě trochu dál, tak jak to dělám já. . .

Všechny servery, které nabízí výhodné ubytování, si berou provizi z každé úspěšně uzavřené rezervace. Tato provize je v rozmezí 5-15%, což není pro hotel zrovna málo. Také je veřejně známo, že hotely dávají do těchto rezervačních systému “horší” pokoje. Každý lepší hotel je má a každý hotel je používá pro tyto účely. Tzv. popis pokoje je stejný, ale je rozdíl, když si ho zabookujete přes BOOKING a nebo přímo přes rezervační systém hotelu. V prvním případě sice ušetříte nemalé peníze, ale dostanete pokoj připomínající kamrlík, kam si uklízečky odkládají smetáky, ale pořád v nádechu čtyřhvězdičkového hotelu. Zatímco v druhém případě zaplatíte přepálenou hotelovou cenu a získáte parádní pokoj s krásným výhledem.

Jak se tedy dostat k tomu lepšímu pokoji a přitom neplatit víc než je třeba? Celkem jednoduše. Stačí se zeptat. Poté co si vyhlídnete hotel na TRIVAGO, u kterého jste spokojeni se službami i s cenou, napište přímo do hotelu. Do mailu napište klasickou poptávku. Uveďte počet osob a datum ubytování. Můžete připojit screen Vámi vyhledané nejnižší ceny a na závěr ještě kouzelnou formulaci: „Můžete mi nabídnout podobnou cenu?“. Nikdy si nepište o nižší cenu! Lepší hotely ví, jak se správně chovat k zákazníkům a proto Vám na 99% nabídnou stejnou cenu. Někdy dokonce sami od sebe nabídnou ještě nižší. Ale hlavně už dostanete mnohem lepší pokoj, než kdybyste rezervaci udělali přes BOOKING. Však jste hotelu ušetřili 5-15% provize 🙂

This slideshow requires JavaScript.

Příklad z nedávné doby. Potřeboval jsem ubytování v Praze na jednu noc pro tři osoby. Najel jsem na Trivago, vyhlídl hotel Theatrino a nejlepší cenu nabízel BOOKING. Cena byla 757Kč pro tři osoby včetně snídaně. Bohužel po rozkliknutí mi nebyl nabídnutý žádný pokoj pro tři. Šla jen kombinace dvoulůžkového a jednolůžkového pokoje, která vycházela přes 1 400Kč. Napsal jsem tedy mail přímo do hotelu, připojil screen, zeptal se na cenu a o chvíli později mi přišla odpověď. Pokoj pro tři osoby se snídaní za 900Kč/noc. Ve finále jsme dostali dva dvoulůžkové pokoje za stejnou cenu a to už docela ujde na hotel jehož ceník na recepci hlásal 2 100Kč/noc!

booking rezervace

Za 300Kč/noc/osobu byste sehnali i nějakou ubytovnu nebo hostel, ale pokud byste se snažili tento postup použít tam, tak Vám rovnou říkám ať to neděláte. Ubytovna Vám dá slevu pouze tehdy, když dojedete s celým autobusem lidí. Jinak už nemá prostor dávat individuální slevy. Zato lepší hotely tento prostor mají celkem velký.

This slideshow requires JavaScript.

Další příklad z praxe byl u dražšího hotelu v Praze. Hotelový ceník uvádí 2 600Kč/noc. BOOKING píše, že je na daný termín obsazeno. TRIVAGO ale našlo ještě jeden rakouský server, který stále má nějaké volné pokoje k rezervaci. Cena je 1 700Kč/noc. Opakuji výše popsaný postup a z hotelu dostávám nabídku 1 430Kč/noc. To je docela značný rozdíl oproti původní ceně a přitom bylo nutné udělat jen jednu věc. Laskavě se zeptat.

Co vše Vám pomůže sehnat lepší cenu 

  • TRIVAGO
  • pravidelně sledovat nabídky (ceny se mění každý den)
  • termín ubytování zvolit ve všední dny (pokud je to možné)
  • už jste v hotelu byli někdy dřív ubytovaní (hotel si předchází zákazníky, kteří se vracejí)
  • NEBÁT SE ZEPTAT PŘÍMO HOTELU!
0 Zatím nikdo neprojevil zájem o další článek. Klikni na srdíčko a napíšu další jen kvůli tobě!0
  • Share

One Response

  1. Na Booking.com se mi vícekrát vyplatilo udělat rezervaci pokoje na další den 2 hodiny před půlnocí a dostal jsem se na minimální ceny.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *